Naše investičné portfólio sa rozšírilo o spoločnosť Product Fruits, ktorá získala investíciu vo výške 1,6 milióna eur

Investície

BRATISLAVA, 29. marca 2023 – Český startup na trhu s aplikáciami získal vlani milióny používateľov po celom svete. Nedávno do spoločnosti kapitálovo vstúpila investičná skupina LEVERAGE a slovenský fond rizikového kapitálu Venture to Future Fund.

Trh s aplikáciami sa vyvíja a používatelia platia len za aplikácie, ktorých funkcie rýchlo pochopia. Product Fruits je digitálna adopčná platforma (tzv. digital adoption platform), ktorá pomáha firmám v zavádzaní nových digitálnych technológií a procesov. Za jeden rok získala milióny používateľov.

Pomocou Product Fruits môžu spoločnosti vytvárať interaktívne návody, tipy, triky alebo tutoriály pre svoje aplikácie a robiť ich užívateľsky prívetivejšími. Product adoption vedie k vyššej konverzii na platiacich zákazníkov, menšiemu počtu demoverzií, zvýšeniu upsellov a zníženiu nákladov na starostlivosť o klientov. To všetko bez znalostí programovania alebo potreby zasahovať do samotnej aplikácie - nástroj funguje ako plávajúca vrstva nad ňou.

Ak dnes spoločnosti konvertujú 15 % používateľov svojej aplikácie z bezplatnej skúšobnej verzie na platiacich, s naším produktom sa percento ochotných platiť zvýši na 25 %. Noví používatelia totiž pochopia aplikáciu lepšie a rýchlejšie. Pre firmu to znamená 65% nárast príjmov,“ vysvetľuje Karel Papík, spoluzakladateľ spoločnosti Product Fruits. „Ponúkame platformu, ktorú môžu firmy jednoducho nasadiť a okamžite vidieť rast tržieb a pokles nákladov,“ približuje druhý spoluzakladateľ Ladislav Šalom.

Spoločnosť začala predávať novú službu v januári 2022. Za rok už pomohla miliónom používateľov po celom svete a má klientov v USA, Brazílii, Nemecku, Taiwane, Singapure, Austrálii a Mexiku. „Nedávno sme otvorili pobočku v Kalifornii,“ dodáva Šalom k expanzii spoločnosti. Obrat firmy rástol v minulom roku v priemere o 30 percent mesačne. V Českej republike má spoločnosť približne 5 % zákazníkov. Príkladom sú spoločnosti Keboola, Tabidoo, Boostspace, Stavario a Twigsee.

Popri raste obratu rastie startup aj personálne, zdvojnásobili počet zamestnancov. Rast je financovaný nielen z obratu, ale aj z investícií, ktoré dosiahli 2 milióny EUR. Do spoločnosti najnovšie vstúpila skupina Leverage, ktorá sa už angažovala v projektoch Aukro a Liftago. „Sme radi, že vstupujeme do sľubného globálneho projektu so skúsenými zakladateľmi, ktorých chceme podporiť v ďalšom raste,“ hovorí Matěj Boruta zo skupiny LEVERAGE. Spolu s LEVERAGE je druhým novým investorom slovenský Venture to Future Fund. „Páči sa nám, že veľká časť prostriedkov bude použitá na implementáciu umelej inteligencie a je tu potenciál posunúť trh o level vyššie,“ uviedla za Venture to Future Fund členka predstavenstva Miriama Kováčová.

Poduct Fruits má klientov v oblasti priemyslu 4.0, poisťovníctva, vzdelávania, herných portálov, dátovej analýzy a ďalších. Za projektom stojí Ladislav Šalom, vývojár so skúsenosťami v Socialbakers či Trivi, a Karel Papík, so skúsenosťami s vývojom počítačových hier ako Cold War alebo Painkiller: Overdose. Je jedným z autorov úspešnej hry Dračí doupě a bol tiež šéfredaktorom časopisov Score a Gamestar.

_ _ _

O spoločnosti Product Fruits

Spoločnosť Product Fruits sa zameriava predovšetkým na vývojárov produktov SaaS (softvér ako služba), ktorí ponúkajú svoj softvér vo forme freemium alebo ako bezplatné skúšobné verzie. Svoje produkty ponúka od januára 2022 a v súčasnosti pôsobí vo viac ako tridsiatich krajinách.

www.productfruits.com

O skupine LEVERAGE

LEVERAGE je investičná skupina investujúca do internetových spoločností pôsobiacich na trhu e-commerce v strednej a východnej Európe, ktorú založili Matěj Boruta, Jan Boruta, Lumír Kunz a Václav Liška. Hodnota spravovaného majetku zakladateľov a skupiny LEVERAGE sa odhaduje na viac ako 1,1 miliardy Kč.

www.lvrg.cz

O Venture to Future Fund

VFF je výsledkom spoločnej iniciatívy Európskej investičnej banky a Ministerstva financií SR prostredníctvom Slovak Investment Holdingu. Ide o prvý rizikový fond tohto typu v regióne strednej a východnej Európy, ktorý získal kapitál od EIB.

www.vff.sk

 


10.05.2023