Slovenský technologický startup PHOTONEO získal investíciu vo výške 21 miliónov USD

Investície

Bratislava, Slovensko , 7. december 2021 —  Photoneo, slovenský inovatívny technologický startup, dnes oznámil novú investíciu vo výške $21 miliónov. Za touto investíciou stojí investičná skupina IPM Group v spolupráci s Across, Venture to Future Fund, Earlybird, AI Capital, Credo Ventures a ďalší investori, ktorí do spoločnosti investovali už v predošlých kolách.

Novonadobudnutý kapitál má za cieľ akcelerovať výrobu vlastnej, medzinárodne ocenenej, 3D senzorovej technológie a zároveň umožniť expanziu plne robotizovaných riešení pre fyzické vybavovanie a odosielanie objednávok e-shopov pod značkou BRIGHTPICK.

Online nakupovanie zažíva obrovský boom, obzvlášť posledné dva roky. Nároky kupujúcich narastajú, čo predstavuje veľkú výzvu pre online predajcov. Úbytok pracovnej sily a neustále rastúce náklady zvyšujú dopyt po automatizácií prevádzok a skladov e-shopov. 

“Vidíme veľké medzery v oblasti vybavovania e-commerce objednávok. Kombináciou našich technológií (priemyselných 3D skenerov, autonómnych robotov a algoritmov umelej inteligencie) sme vytvorili svetový unikát - systém kompletnej automatizácie vychystávania objednávok e-shopov.” hovorí Ján Žižka, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Photoneo. “Potenciál tohto hyper moderného riešenia automatizácie skladov je obrovský, vzhľadom na jeho flexibilitu, škálovateľnosť, a maximalizáciu množstva vybavených objednávok s minimálnym vynaloženým úsilím. Pomáha optimalizovať procesy, šetriť miesto a zvýšiť efektivitu 3- až 5 -násobne v porovnaní s manuálnym vychystávaním objednávok.” 

Photoneo tiež rozširuje svoje portfólio a nedávno predstavilo novú divíziu BRIGHTPICK, ktorá zastrešuje prvý a jediný plne automatizovaný systém vybavovania objednávok pre e-commerce a online predajcov potravín. Samozrejmosťou je využitie najmodernejších smart technológií z dielne Photonea a umelej inteligencie. Výhodou tohto riešenia je aj jeho modulárna štruktúra, vďaka ktorej je BRIGHTPICK realizovateľný  vo veľkých centrálnych, ako aj malých skladoch. 

Inovatívny prístup spoločnosti Photoneo a úspešné pilotné integrácie BRIGHTPICK prilákali pozornosť viacerých zaujímavých investorov, ktorí sa rozhodli podporiť odvážnu stratégiu firmy. Investícia vo výške $21miliónov je jednou z najväčších, aké startupy v Európe, podnikajúce v oblasti automatizácie, doteraz získali. 

“Teší nás, že naše prevratné technológie a schopnosť objaviť potenciál na trhu v správnom čase a predpovedať jeho budúci vývoj, si získal dôveru investorov. Rovnako ako my veria, že Photoneo je schopné byť lídrom v segmente automatizácie vybavovania a odosielania objednávok,” hovorí Ján Žižka. 

Investičné kolo bolo vedené spoločnosťou IPM Group, ktorá patrí medzi lídrov v investovaní do technologických firiem. Na investícii sa taktiež podieľali Venture to Future Fund, Across, Earlybird, AI Capital, Credo Ventures a ďalší investori, ktorí do spoločnosti investovali už v predošlých kolách.

“Práca a úspechy firmy Photoneo sú vskutku výnimočné. Veríme vízií firmy a jej schopnosti posunúť logistický sektor vpred a transformovať automatizáciu e-commerce procesov,” hovorí Marián Boček, Managing Partner v spoločnosti IPM Group. “Photoneo je už teraz výborne etablovaný líder globálneho ranku v poskytovaní automatizačných riešení na báze 3D strojového videnia a umelej inteligencie. Našou investíciou im chceme pomôcť k tomu, aby mohli svoju víziu pretaviť do skutočnosti na každom fronte.”


10.12.2021