CVCA & SLOVCA Awards 2023 pozná svojich víťazov

Blog

Druhý ročník spojeného česko-slovenského udeľovania cien CVCA & SLOVCA Awards máme za sebou. Cieľom tohto podujatia je oceňovať úspechy v oblasti private equity a venture kapitálu v oboch našich krajinách. Práve v tomto priestore vznikla konkurencia životaschopných projektov, z ktorých sme tie najlepšie mali možnosť vidieť na listine finalistov.

 

Ocenenia spoločne udeľovali SLOVCA (Slovak Venture Capital & Private Equity Association) a CVCA (Czech Private Equity and Venture Capital Association). Spomedzi nominácií odborná medzinárodná porota vybrala troch finalistov v každej z ôsmich oceňovaných kategórií. O víťazoch v jednotlivých kategóriách následne rozhodlo online hlasovanie členov CVCA a SLOVCA.

 

Veľmi nás teší, že v rámci kategórie Venture Capital Deal roku (SR) si výhru odniesla spoločnosť Powerful Medical, ktorú sme investične podporili v júni 2022 v rámci investičného kola vo výške 6,2 milióna EUR. Ocenenie si spolu s nami prišli v záhradách hotela Grand Mark v Prahe prevziať aj zástupcovia Bpd Partners, Crowdberry, Kinstellar a Mazars.

 

Powerful Medical poskytuje inovatívne riešenia v oblasti zdravotnej starostlivosti založené na AI, ktoré pomáhajú lekárom presne diagnostikovať a liečiť kardiovaskulárne ochorenia. Pomocou ich klinického asistenta PMcardio dokážu lekári niekoľkonásobne presnejšie interpretovať elektrokardiogramy (EKG) a diagnostikovať kardiovaskulárne ochorenia. Po úspešnom štarte vo Veľkej Británii majú namierené na ďalšie európske trhy a následne do USA.

 

V ostatných kategóriách boli ocenení:

PE Deal roku (ČR) - Stangl Technik Holding

PE Deal roku (SR) - Gevorkyan

VC Deal roku (ČR) - Productboard

Impact Deal roku - The Village Network

PE Fund Manager - Genesis Capital Equity

VC Fund Manager - Kaya VC

Poradcovia - JŠK

 

Gratulujeme víťazom jednotlivých kategórií a vidíme sa o rok, na ďalšom stretnutí inovatívnych projektov v oblasti private equity a venture kapitálu.


20.06.2023