Patenty z dielne SEC Technologies sú pýchou Slovenska

Blog

Detekcia jedovatých a bojových plynov, či chemických látok až na vzdialenosť šesť kilometrov?

Svetový unikát, ktorým sa môže pýšiť slovenská technologická firma SEC Technologies so svojim laserovým zariadením Falcon 4G. Vďaka dlhodobému úsiliu a výskumu sa táto spoločnosť zaradila medzi svetovú špičku v oblasti detekcie plynov a v rámci svojho rozsahu nemá vo svete priamu konkurenciu.

 

Falcon 4G, ako jediný aktívny diaľkový detektor na svetovom trhu, dokáže zachytiť aj veľmi malé koncentrácie na značné vzdialenosti v kilometroch, a to s citlivosťou, ktorú prekonajú len kontaktné detektory. Nachádza tak svoje využitie nielen v obrannom priemysle, ale aj v oblasti civilného trhu pri monitorovaní znečistenia v rôznych oblastiach, prípadne pri monitorovaní skleníkových plynov, či prieskume nálezísk ropy alebo plynu.

 

"Náš výskumný a vývojový tím pracuje na chemickej a neskôr biologickej diaľkovej detekcii už viac ako 35 rokov. Inovácie overujeme a testujeme priamo s finálnymi používateľmi, preto sme v intenzívnom kontakte s ozbrojenými silami, s políciou, hasičmi, zástupcami chemického priemyslu, ale aj úradu v oblasti kontroly životného prostredia," vysvetľuje výkonný riaditeľ SEC Technologies Viktor Primus.

 

Spoločnosť SEC Technologies je tak príkladom obrovského potenciálu slovenských firiem v možnosti uspieť aj na celosvetovej scéne. Sme preto veľmi radi, že jedna z prvých investícií v histórii nášho fondu smerovala práve do tohto projektu. Investícia vo výške 3 milióny eur poskytnutá v spolupráci s Crowdberry umožnila zvýšenie výrobných kapacít a expanziu na civilný trh, čo navyše umocnilo celospoločenský význam tohto projektu.

 

"Vstup významných investorov ako je Venture to Future Fund pre nás znamená v prvom rade prejav dôvery v náš tím a v náš produkt. Vďaka tejto dôvere a investícii vieme naďalej zlepšovať pôvodnú slovenskú technológiu a udržať si technologický náskok na svetovom trhu." Viktor Primus, výkonný riaditeľ SEC Technologies.

 

Viac informácií sa dozviete po vzhliadnutí reportáže Svet Technológií televízie TA3:


02.05.2023