Podpora budúcnosti robotiky v podobe novej investície do spoločnosti Spinbotics

Investície

Venture to Future Fund uzavrel investíciu do slovenskej spoločnosti Spinbotics, ktorá vyvíja a vyrába modulárne robotické systémy pre širokú škálu priemyselných aplikácií.

 

Modulárna revolúcia v robotike

Spinbotics vyvíja a vytvára univerzálne rekonfigurovateľné robotické systémy (SpinBOT Kit) s inteligentným pohybom (DriveBOT). Obe hardvérové časti sú podporované inteligentnými softvérovými riešeniami poskytovanými prostredníctvom robotickej aplikácie, ktorá umožňuje jednoduché ovládanie a programovanie robotov aj pre menej skúsených užívateľov.

Spinbotics sa odlišuje od konkurencie svojou unikátnou modulárnou technológiou. Tá umožňuje ľubovoľne skladať roboty z rôznych modulov, z ktorých každý má špecifickú funkciu. Vďaka tomuto konceptu je možné vytvoriť robota presne pre potreby konkrétnej úlohy, či už ide o manipuláciu s materiálom, kontrolu kvality, alebo automatizáciu výrobných procesov.

 

Spoločnosť sa tiež pripravuje na spustenie adaptabilných robotických pracovníkov zameraných na zvýšenie výrobnej kapacity a riešenie nedostatku pracovnej sily v priemyselných malých a stredných podnikoch. Spoločnosť sama navrhla a vytvorila komponenty pre roboty, vďaka čomu je produkt jedinečný, škálovateľný a ľahko vymeniteľný. Celé riešenie pochádza z vlastných R&D aktivít a spolieha sa na modulárnu technológiu namiesto bežných robotických ramien. Ide o inovatívny koncept mechatronickej štruktúry a novej generácie komponentov pre konštrukciu robotickej techniky.

 

Vo Venture to Future Fund sme presvedčení, že Spinbotics má potenciál transformovať priemyselnú automatizáciu a priniesť revolúciu do rôznych sektorov, ako je logistika, výroba, zdravotníctvo a poľnohospodárstvo.

 

_ _ _

 

O Spinbotics

Spinbotics je slovenská spoločnosť sídliaca v Košiciach, ktorá je priekopníkom v oblasti automatizácie výrobných a nevýrobných malých a stredných podnikov. Ponúka svoje proprietárne produkty a služby v oblasti komplexného hardvéru, softvéru a služieb pre výrobný a nevýrobný priemysel v rámci celej EÚ.

 

O Venture to Future Fund (VFF)

VFF je výsledkom spoločnej iniciatívy Európskej investičnej banky (EIB) a Ministerstva financií SR prostredníctvom Slovak Investment Holding. Svojim nastavením ide o prvý venture fond daného typu v CEE regióne, ktorý získal kapitál od EIB. Poslaním fondu je podporovať slovenské inovatívne spoločnosti s potenciálom stať sa lídrami vo svojom segmente a expandovať na nové trhy.

 


17.04.2024