Slovenský startup Vestberry mieri vďaka podpore investorov na americký trh

Investície

Bratislava, Slovensko – 23.05.2024 - Venture to Future Fund s radosťou oznamuje, že v spolupráci so Seed Starterom Slovenskej sporiteľne uzavrel Series A investičné kolo vo výške 1 milión EUR s cieľom podpory globálneho rastu dynamického slovenského startupu Vestberry.

Vestberry je aktuálne jeden z najrýchlejšie rastúcich slovenských fintechových startupov. Zamestnáva už zhruba 30 ľudí a prostredníctvom jeho platformy zákazníci spravujú investície vo výške viac ako 20 miliárd eur. Medzi jeho významných klientov patrí napríklad Európska investičná banka, Commerzbank alebo Atomico. Startup na začiatku vyrástol aj vďaka podpore anjelských investorov, medzi ktorých patrí napríklad aj Martin Hauge – jeden z prvých investorov Spotify, dôveru si však získal aj medzi tými tuzemskými, ako sú František Krivda, Andrej Kiska ml. či Ján Kmeťko. Na podporu anjelských investorov startup nadviazal tento rok vďaka vstupom dvoch strategických investorov Seed Startera Slovenskej sporiteľne a Venture to Future Fund.

 

Od Excelu k high-tech riešeniam

Vestberry založili v roku 2018 Marek Zámečník, Ján Káčer a Matej Pavlanský s cieľom modernizovať technologickú infraštruktúru pre investičné fondy. Ich riešenie tak dokáže nielen nahradiť, ale predovšetkým zrýchliť a zefektívniť zastarané procesy a analýzy, ktoré sa doteraz najčastejšie realizovali v Exceli. „Impulzom boli naše vlastné skúsenosti. Rozhodli sme sa preto prísť s riešením, ktoré správu investičných fondov zautomatizuje, a zefektívni tým nielen produktivitu práce, ale aj výrazne urýchli a skvalitní strategické investičné rozhodnutia,“ vysvetľuje Marek Zámečník, CEO a spoluzakladateľ startupu Vestberry. „V segmente venture kapitálových fondov a Private Equity, v ktorom pôsobíme, sú dobré referencie najdôležitejšou devízou pre ďalší rast. Nové investičné kolo, v ktorom za nami stáli dvaja silní partneri v podobe Seed Startera Slovenskej sporiteľne a Venture to Future Fund, nám preto výrazne pomôže v ďalšom škálovaní,“ dodáva Marek Zámečník.

„Ako investičný fond si veľmi dobre uvedomujeme, že dáta a efektívna správa portfólia sú kľúčom ku kvalifikovaným rozhodnutiam. Vestberry nás oslovilo nielen svojím inovatívnym prístupom, skúseným tímom, ale aj dôveryhodnosťou, ktorú si získali u renomovaných partnerov ako Atomico či Európsky investičný fond,“ dodáva Miriama Hanout, členka predstavenstva Venture to Future Fund.

 

Z Bratislavy do USA – investícia do expanzie

Startup funguje z Bratislavy, avšak jeho platformu využívajú prevažne zahraniční klienti, hlavne vo Veľkej Británii, Nemecku, Švajčiarsku a Švédsku, a vďaka novej investícii môže teraz vo svojej expanzii pokračovať. „USA sú kolískou venture kapitálových fondov, a preto je to trh, kam logicky smerujú naše ďalšie kroky. Už tam máme prvých zákazníkov a prostredníctvom referencií a našich marketingových aktivít postupne budujeme značku Vestberry aj za oceánom,“ potvrdzuje Marek Zámečník a dodáva: „Na diaľku sa však biznis v USA budovať nedá. Od marca tam preto fungujú dvaja naši zamestnanci, ktorí tam pripravujú obchodné zázemie a hľadajú strategických partnerov. Hoci v rámci Európy obsluhujeme našich klientov na diaľku z Bratislavy, v tomto prípade je dôležité mať človeka na mieste.“

_ _ _

O Vestberry

Vestberry je fintech startup založený v roku 2018, ktorý poskytuje moderné technologické riešenia pre správu investičných fondov. Jeho platforma zefektívňuje a automatizuje procesy, čím výrazne zvyšuje produktivitu a kvalitu investičných rozhodnutí. Prostredníctvom Vestberry platformy zákazníci spravujú investície v celkovej výške viac ako 20 miliárd eur.

 

O Venture to Future Fund

Venture to Future Fund podporuje slovenské a európske technologické spoločnosti, ktoré majú potenciál uspieť na globálnom trhu. Kapitál fondu slúži primárne na financovanie rastu a expanzie týchto spoločností, či už prostredníctvom vstupu na nové trhy, zdokonalenia produktu, preniknutia do nových trhových segmentov alebo rozšírenia trhového podielu. Fond bol založený v roku 2019 a je výsledkom spoločnej iniciatívy Európskej investičnej banky a Ministerstva financií SR prostredníctvom Slovak Investment Holding. Svojim nastavením išlo o prvý venture fond daného typu v CEE regióne, ktorý získal kapitál od EIB.


23.05.2024