SuperScale získal 5 miliónov € v investičnom kole série A a pokračuje vo svojej misii – pomáhať tvorcom hier rásť

Investície

Londýn, Bratislava 27. júna 2023SuperScale, ktorý sa pohybuje v hernom biznise s cieľom maximalizovať zisk tvorcov mobilných hier, získal investíciu vo výške 5 miliónov € v investičnom kole série A. Táto suma umožní firme expandovať na nové trhy so svojou unikátnou technológiou zvyšujúcou ziskovosť herných firiem.

SuperScale vznikol v roku 2015 a ponúka komplexné riešenie, ktoré obsahuje SaaS (softvér ako služba) platformu a služby nevyhnutné na vydávanie a manažovanie hier s cieľom identifikovať a maximalizovať ich komerčný potenciál. Firma má za sebou spolupráce s takými menami, ako sú herné giganty Electronic Arts (EA) a Zynga, najpopulárnejší výrobca stavebníc LEGO, či tvorcovia mobilných hier Fingersoft a Big Fish Games.

„Počas takmer 10 rokov sa SuperScale dostával do povedomia so svojím unikátnym mixom technológií a služieb, ktoré pomohli herným firmám opakovane dosiahnuť rekordné zisky. Veríme, že každá dobrá hra by mohla byť komerčne úspešnejšia, ak by bola lepšie optimalizovaná. Na to však žiaden herný vývojár ani vydavateľ nemá dostatok interných kapacít. Naša technológia umožňuje efektívne identifikovať a dosiahnuť desiatky zlepšení v biznis modeli hry, ktoré sa spolu prejavia na výraznom raste tržieb a ziskovosti. Vďaka nášmu riešeniu založenému na podiele zo spoločne dosiahnutého zisku sme pre našich klientov partnerom, nie nákladmi. Keďže v roku 2023 je pre firmy náročnejšie škálovať svoje hry než kedykoľvek predtým, a zároveň sa náklady značne škrtajú, nastal čas sprístupniť našu platformu a riešenia širšiemu segmentu trhu, aby sme podporili ešte viac tvorcov hier na ceste za úspechom. Táto investícia oceňuje tvrdú prácu, ktorú náš tím odviedol a pomôže nám dosiahnuť ambiciózne ciele spojené s prudkým rastom firmy SuperScale aj našich klientov,“ uviedol na margo investície zakladateľ a CEO SuperScale Ivan Trančík.

Investičné kolo série A viedol Venture to Future Fund, ktorý sa zameriava na investície do inovatívnych slovenských firiem s potenciálom preraziť v globálnom meradle. Okrem neho sa na investícii podieľali tiež Across Private Investments a Zero One Hundred.

Obrazok

Ide o prvú významnú investíciu pre SuperScale, pred ňou firma prešla menším investičným kolom v roku 2020. Firma úspešne rastie a dnes má okolo 70 zamestnancov (dvojnásobok oproti roku 2019) v pobočkách v Bratislave (HQ), Londýne a od tohto roka už aj v Gdansku. Viackrát sa tiež ocitla v rebríčku najrýchlejšie rastúcich tech firiem v stredoeurópskom regióne podľa firmy Deloitte. Výraznému rastu firmy pomohli aj zmeny v hernom biznise, po tom čo Apple predstavil svoje nové pravidlá ohľadom ochrany súkromia v roku 2021 a následne aj opatrenia spojené s covidom, kde napriek všeobecnému spomaleniu rastu herného trhu klienti SuperScale dosiahli rekordné zisky.

Získaná investícia umožní spoločnosti SuperScale ponúknuť svoje riešenia na zvyšovanie tržieb ešte väčšiemu počtu vývojárov a vydavateľov po celom svete. K ich službám patrí aj inovatívne riešenie „Publishing-as-a-Service“ , pri ktorom SuperScale na seba plne či čiastočne preberá zodpovednosť za marketing, monetizáciu či LiveOps (aktualizácie) hier použitím SuperScale platformy. Namiesto tradičného obchodného modelu založeného na paušálnych poplatkoch je SuperScale platený iba z dodatočného zisku, ktorý hry vďaka nemu vygenerujú, pričom herný vývojár si ponecháva plné vlastníctvo samotnej hry. Odteraz vďaka extra kapitálu bude môcť SuperScale podporovať ešte viac hier v rámci riešenia „Publishing-as-a-Service“.

„SuperScale sa vyznačuje dômyselnou zmesou škálovateľnej technológie a kvalitného tímu, čím spolu tvoria niečo unikátne a pozoruhodné. Ich biznis model je inovatívny, no zároveň zdravý, čo je ideálne v dnešnej ekonomickej realite, či už globálne alebo v rámci herného biznisu. Investícia do Ivana a jeho tímu v SuperScale nás teší a považujeme za privilégium, že Across mohol byť súčasťou tejto unikátnej príležitosti, ktorá sa v našom regióne nevidí často,“ uviedol Peter Jakubička, CEO v Across Private Investments.

Spokojnosť s investičným kolom vyjadril aj partner fondu Zero One Hundred Michal Csonga „SuperScale našiel so svojou dátovou a analytickou platformou priestor na hernom trhu, kde prináša rast zisku pre svetové herné štúdiá a vydavateľov. Ide o výborný príklad toho, ako môže firma zo strednej Európy uspieť na lukratívnom globálnom trhu vďaka správnej kombinácii miestneho technického talentu a výbornej znalosti trhu jej zakladateľa. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tohto príbehu.“

„Prístup SuperScale je pre nás výhrou. My si zachováme duševné vlastníctvo všetkých našich značiek, zatiaľ čo oni postupne vylepšujú a pomáhajú našim titulom rásť, odmenou za podiel zo zisku. Výsledkom sú rekordné tržby z 10 rokov starých hier, čo je skvelé,“ pochvaľuje si spoluprácu Ian Marsh, spoluvlastník amerického štúdia na tvorbu mobilných hier s názvom NimbleBit, ktoré spolupracuje so SuperScale na populárnych hrách ako Tiny Tower či Pocket Frogs.

_ _ _

Kto stojí za SuperScale?

SuperScale založil v roku 2015 vášnivý hráč Ivan Trančík. V roku 2017 sa k nemu ako spoluzakladateľka pridala riaditeľka analytiky Alžbeta Kováčová, ktorá priniesla svoje zručnosti v oblasti budovania analytických platforiem a tímov z Ubisoftu a Pixel Federation. Cieľom SuperScale je podporiť herných vývojárov a vydavateľov na ceste rastu prostredníctvom dátovej analýzy, herného manažmentu a vydavateľských služieb. Pod Ivanovým vedením SuperScale zvýšil hráčske základne, a tým aj tržby pre také firmy ako Electronic Arts (EA) či LEGO. Ešte pred SuperScale bol Ivan súčasťou úspešného slovenského startupu Exponea, ktorý bol v roku 2021 kúpený spoločnosťou Bloomreach. Zároveň pôsobí ako poradca a mentor pre viacero startupov v hernom a technologickom sektore.

O SuperScale

SuperScale platforma má momentálne viac ako 20 modulov využívajúcich prediktívnu analýzu, monetizáciu, marketing a ďalšie služby s cieľom zvyšovať tržby a dosahovať komerčný úspech hier od štúdií všetkých veľkostí. Od svojho založenia v roku 2015 rukami firmy prešlo cez 150 titulov, vygenerovala vyše dve miliardy stiahnutí a okrem Bratislavy má pobočku vo Veľkej Británii a od roku 2023 už aj v Poľsku. SuperScale spolupracoval s poprednými firmami v hernom priemysle, ako sú Electronic Arts, LEGO, Big Fish Games či BoomBit, a pomohol im zvýšiť počet hráčov, tržby, či vytvoriť podmanivé zážitky pre hráčov na celom svete.


03.07.2023