Unikátne technologické IT riešenia pre školy vďaka spoločnosti Nexineo

Blog

V dnešnom rýchlom svete je počítačová gramotnosť považovaná za nevyhnutnú zručnosť. Preto nie je prekvapujúce, že už základné školy vytvárajú počítačové učebne, v ktorých sa žiaci vzdelávajú.

V spoločnosti NEXINEO sa postarali o to, aby školám, firmám a organizáciám ponúkli inovatívne riešenia, ktoré nielen nahrádzajú tradičné počítače, ale aj výrazne redukujú náklady na údržbu a udržujú krok s technologickým vývojom.

 

V Nexineo vytvorili zero klienta NEO, ktorý funguje na princípe klient-server. Toto riešenie eliminuje potrebu výkonných procesorov, veľkých pamäťových kapacít a masívnych úložísk v samotných zariadeniach. Všetko sa deje na centrálnom serveri, ktorý je spojený so zariadeniami, ktoré sa predávajú ako malé, nenápadné jednotky NEO.

 

Okrem hardvéru spoločnosť pre školy vyvinula špeciálnu manažment konzolu NEXI Board, ktorá učiteľom umožňuje pohodlne ovládať celý výučbový proces. Investícia vo výške 1,3 mil. EUR poskytnutá v spolupráci s Crowdberry spoločnosti umožnila ďalšie inovácie, a to napríklad v podobe manažment konzoly NEXI Admin. Tá bude slúžiť na jednoduchú správu platformy Nexineo vo veľkých organizáciách, vrátane pripojenia do cloudových operačných systémov ako Microsoft Azure. Okrem technického vývoja spoločnosť poskytnutú investíciu taktiež plánuje využiť na expanziu v regióne V4 a vstup na nové trhy krajín západnej Európy.

 

Okrem škôl je riešenie Nexineo vhodné aj pre firmy, ktoré často pracujú s náročnými aplikáciami. Táto technológia zvláda aj graficky náročné úlohy, čo robí z Nexineo ideálne riešenie pre profesionálnych užívateľov, ktorí potrebujú rýchly a spoľahlivý prístup k svojim aplikáciám.

 

Inovatívne riešenia, ktoré spoločnosť Nexineo prináša na trh sú nesporne odpoveďou na stále rastúce nároky na výkon a bezpečnosť, ktoré sú späté s dnešnou digitálnou dobou.

Ak vás zaujíma viac o IT riešení Nexineo, jeho efektivite, ekologickom aspekte, ktorý v sebe nesie a našej investícii do spoločnosti, pozrite si reportáž Svet Technológií televízie TA3:

 


26.10.2023